Info Linnagalerii tegemiste kohta Sinu postkastis.
Täna | Tulekul | Arhiiv
25.05-26.06.2015
Sergei Trofimovi fotonäitus „Juured ja tiivad"

I korrus: esimene ruum

26. mail avatakse Võru Linnagaleriis (Liiva 13) Sergei Trofimovi fotonäitus „Juured ja tiivad“. Fotonäitus oli loodud Käru Heade tegude Muuseumi ja Käru vallavalitsuse abil.

„Juured ja tiivad“ on fotode seeria, mis jutustab inimeste elust Käru vallas, Raplamaal, mis on tehtud viimase kolme aasta jooksul. Pere annab meile tiivad, perest otsime oma juuri, pere annab jõudu, et elus saavutada edu. Fotodel on jäädvustatud eesti küla peresid kodus, kokkutulekutel, pidudel ja kõikvõimalikes muudes olukordades. Esialgne idee oli küll teha küla peredest portreepilte, aga kuna Sergei Trofimovil on pikaaegne kogemus pressifotograafina, siis on näituse meeldejäävamateks hetkedeks just reportaažfotod Kärus toimunud suurematest pidustustest. Käru alevik ei ole eriti suur, aga jälgides erinevaid peresid erinevatel aastaegadel, toimub arusaamine, kui tähtis on jagada positiivset kogemust ilusa maa inimese elust.

Käru vald on laste jaoks sõbralik koht. Linnaeluga võrreldes on maal laste jaoks rohkem aega.

Sergei Trofimov arvab, et tervislikus ühiskonnas on perekond pea element. Linnad kasvavad iga päev, ent selle kiire kasvuga ei kaota elu maal oma romantikat ega jõudu, vaatamata sellele, et maale on elama jäänud vähem inimesi. Lapsed maal on rohkem laste moodi ja nende lapsepõlv on selline nagu peab olema, neil ei ole kuskile kiire. Just selle tõttu arvab autor, et elu linnas on teisene võrreldes maaeluga.

Sergei Trofimov on professionaalne fotograaf, kes rohkem kui 10 aastat töötas reporterina Eesti ajalehtedes ja fotograafina maailma suurimates fotoagentuurides (Ria-novosti, Xinhua, Scanpix)

Fotonäitust „Juured ja tiivad“ esitleti vaatajatele Kärus Eesti Vabariigi aastapäeval 24. veebruaril 2014. Peale seda avati ekspositsioon Tallinnas suvel 2014, Raplas talvel 2015 ja Moskvas Eesti Saatkonnas kevadel 2015. Sügisel 2015 näitus on Helsingis Soomes.

Käru Heade Tegude Muuseumi näol on tegemist koduloomuuseumiga, mis sai loodud eraisikute initsiatiivil ja mille põhieesmärgiks on Eesti XX sajandi ajaloo säilitamine, tutvustamine ja teadvustamine erinevate näituste, kunsti- ja sotsiaalprojektide, laagrite, konverentside, töötubade ja muude ürituste korraldamise kaudu. Muuseum asub Käru alevikus, 1935. aastal ehitatud majas

http://heamuuseum.diafilm.ee/> Vaata näituse pildigaleriid


< Tagasi loetelu juurde
Billeneeve
Ines Erlemann
Marje Ernits
Inna Grinchel
Albert Gulk
Anna Hints
Jana Huul
Aapo Ilves
Merle `Merca` Jääger
Ruti Jõgi-Rumvolt
Ove Kalde
Tiia Keskrand
Mariliin Kindsiko
Dmitri Kotjuh
Tanja Kutsjuba
Toomas Kuusing
Maria Laanelepp
Leonhard Lapin
Peeter Laurits
Liia Leppik
Kristjan 'Luix' Luiga
Evelyn Müürsepp
Marge Nelk
Angela Orro
Marja-Liisa Plats
Andrus Raag
Siir `Rebane` Ristikivi
Aivar Rumvolt
Lilian-Hanna Taimla
Tanel Tolsting
Ruth Treimut
Ellen- Reet Türi
Tiit Varblane
Kullar Viimne
Kristina Viin
Sylva Viin
Võru Linnagalerii, Liiva 13, 65609 Võru, tel: 7868671/7828740, faks: 7868672, e-mail: