Info Linnagalerii tegemiste kohta Sinu postkastis.
Täna | Tulekul | Arhiiv
04.10-25.10.2012
Margot Kask ja Kaija Kesa joonistused

I korrus: esimene ruum

Margot Kask ja Kaija Kesa joonistusnäitus „Pesad“

Kaija Kesa ja Margot Kask joonistusnäitus „Pesad“ toob vaatajateni looduse kasvamise ja sealsete elanike tegemised läbi trükipressi ning söe joone.


Kaija Kesa:


Nii nagu igal lapsel on ema, on ka igal seemnel "taimeema" ja selles oma koht, kus ta pesitseb kuni valmimiseni. Ja iga seeme on omakorda ümbritsetud kaitsva kesta või koorega, mis aitab tal vähemalt talve üle elada ja oodata idanemiseks sobivat hetke. Nii palju kui on erinevaid taimi, on ka erinevaid seemneid. Nad on nagu inimesed, igaüks isemoodi. Taimede maailm on imepäraselt loodud. Kasvõi näiteks see, et ühest imetillukesest seemnest kasvab välja võrratu taim, mis omakorda kannab seemneid nii palju, et neid jagub mitmetele olenditele söögiks ja jääb ka piisav varu uute taimede kasvamiseks. Ühes ivas peitub kujuteldamatu jõud.

Näitusel olevad teosed on loodud sügava kummardusega looduse Loojale.

Kaija Kesa teosed on botaanilised uurimused, lähivaated seemnetest ning "seemnepesadest". Need on peamiselt värvilised joonistused, kuid osaliselt on kasutatud ka koopiatrüki tehnikat.


Margot Kase:

Pesade seeria on hoolimisest, hoolitsusest, kogumisest, varudest ja pärandist. Kasvamisest, kogunemisest, kokkukasvamisest ja lahtilaskmisest. Ja kadumisest, huumuseks muutumisest.

Pesa on ühtaegu toetuspind ja vari. Linnupesa on pihus soe nagu müts või kampsun. Varju pakkumine ja varjulolek on olemuslikult naiselikud nähtused. Pesa põimes peitub nii kudumite kui ehituskonstruktsioonide juuri.

Taimede ökoloogias ringleb elus materjal huumuseks ja sealt jälle elavaks tagasi. Pesa ja kudumi puhul on see pärast surma mõneks ajaks ringlusest väljunud, laenuks võetud ja hoiul, et omakorda midagi hoida. Alal. Alt ja külgedelt toetades, ülespoole kasvada lastes. > Vaata näituse pildigaleriid


< Tagasi loetelu juurde
Billeneeve
Ines Erlemann
Marje Ernits
Inna Grinchel
Albert Gulk
Anna Hints
Jana Huul
Aapo Ilves
Merle `Merca` Jääger
Ruti Jõgi-Rumvolt
Ove Kalde
Tiia Keskrand
Mariliin Kindsiko
Dmitri Kotjuh
Tanja Kutsjuba
Toomas Kuusing
Maria Laanelepp
Leonhard Lapin
Peeter Laurits
Liia Leppik
Kristjan 'Luix' Luiga
Evelyn Müürsepp
Marge Nelk
Angela Orro
Marja-Liisa Plats
Andrus Raag
Siir `Rebane` Ristikivi
Aivar Rumvolt
Lilian-Hanna Taimla
Tanel Tolsting
Ruth Treimut
Ellen- Reet Türi
Tiit Varblane
Kullar Viimne
Kristina Viin
Sylva Viin
Võru Linnagalerii, Liiva 13, 65609 Võru, tel: 7868671/7828740, faks: 7868672, e-mail: